X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
اطلاعات مفید و جامع
  
 این وبلاگ با نظارت وبلاگ saeedetelaity.mihanblog.com یعنی وبلاگی با اطلاعات مفید مفید شروع به کار کرده
 
آرشیو
موضوع بندی
 
12 تیر 1386
آخرین رقم خسارات سیل درکاشان ،افزون بر‪ ۴۶۷‬میلیارد ریال برآورد
‪سه‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۸۶‬
فرماندار کاشان گفت: بر اثر وقوع سیل در چند روز اخیر ‪۴۶۷‬میلیارد ریال خسارت به بخش‌های مختلف این شهرستان وارد شد.

به‌گزارش ایرنا،"حسینعلی حاجی" روزسه شنبه درجمع خبرنگاران بیشترین خسارت وارد شده را به بخش کشاورزی به میزان ‪۲۱۰‬میلیارد ریال ذکر کرد و افزود:
‪۹۰‬میلیارد ریال نیز خسارت به بخش راه‌و بقیه به سایر بخش‌های این شهرستان وارد شده‌است.

به گفته وی ،براثر وقوع سیل ‪۶۱۹‬باب واحد مسکونی در این شهرستان تخریب و خسارت دید که ‪۲۳۹‬باب از این تعداد به طور صددرصدوبقیه‌بین‪ ۲۰‬تا‪ ۸۰‬درصد تخریب شده‌است.

وی، بازسازی زیر ساخت‌ها و واحدهای مسکونی و تاسیسات آسیب دیده را از جمله‌کارهای اصلی ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه شهرستان‌اعلام کردو افزود:با تشکیل ستادهایی درشهرستان واستان اصفهان امید است که هر چه‌زودتر بازسازی واحدهای خسارت دیده شروع و به اتمام برسد.

فرماندار کاشان گفت: بنیاد مسکن استان‌اصفهان برای اسکان موقت سیلزدگان این شهرستان تعداد‪ ۲۰۰‬واحدمسکونی پیش ساخته راپیش بینی‌کرده‌است‌که‌در اختیار سیل زدگان کاشان قرار می‌گیرد.

وی، همچنین به اختصاص ‪۵۰۰‬میلیون ریال توسط جهاد کشاورزی استان اصفهان برای‌احیای قناتهای مناطق سیلزده اشاره کرد و افزود: با مکاتبات انجام شده با وزیرکشور ونمایندگان مجلس شورای اسلامی، همچنین قرار است وام قرض‌الحسنه ده‌ساله‌به مبلغ ‪۲۰‬میلیون ریال در اختیار سیل زدگان و کشاورزان قرار گیرد.

حاجی،بازگشایی ‪۱۴۱‬کیلومتر از مسیرهای مسدود شده راههای روستایی و راههای اصلی مناطق سیلزده با تلاش تیمهای اعزامی از سوی دستگاههای ذیربط ، اعزام‌هشت گروه به منظورترمیم و بازسازی قناتها و احیای چهار قنات ، توزیع ‪۲۲‬تن علوفه بین دامداران ، اصلاح سه حلقه چاه را از جمله اقدام‌های انجام شده در مناطق خسارت دیده ناشی از سیل اخیر این شهرستان ذکر کرد.

وی اظهار داشت: ترمیم بخشی از لوله‌های آسیب دیده گاز و آبرسانی موقت به روستاهای قزآان ،قهرودوجوینان،شهر برزک ، برقرسانی به ‪۹‬روستای آسیب دیده و برقراری ارتباط تلفنی وتامین سوخت مورد ساکنان مناطق سیلزده را از دیگر اقدام‌های صورت گرفته با همکاری دستگاههای ذیربط عنوان کرد.

به‌گفته وی،هم اکنون کارکارشناسی ‪۵۴۷‬مورد ازواحدهای آسیب دیده به پایان رسیده است.

فرماندارکاشان‌اظهارداشت: دربرخی روستاهایی که آب شرب قابل مصرف ندارند باانجام آزمایشهای میکروبی آبرسانی سیار،همچنین‌کارنظارت تیم‌های بهداشتی، مستندسازی مسیرهای آسیب دیده، پاکسازی معابر و خیابانهای اصلی از رسوبات گل و لای، امداد رسانی و توزیع مواد غذایی و سایر مایحتاج سیل زدگان کاشان در حال انجام است.

حاجی، از جمله‌نیازهای سیل زدگان این شهرستان را ‪۲۰‬دستگاه بیل تراکتوری برای احیای قناتهای مناطق سیلزده عنوان کرد.

بارش ده دقیقه باران و تگرگ در ششم تیرماه سال جاری در سه بخش مرکزی، قمصر و برزک از توابع کاشان ، سبب جاری شدن سیل و خساراتی به روستاهای "آزران" ، "تجره" ، "پنداس ، "آرنجن" ، "ورکان" ، "قزآان" ، "جوینان" ، "حسین‌آباد" ، "خرمدشت" ، "جهق" و "نصرآباد"،" قهرود" همچنین شهر قمصر شد.

میزان سیل در پنج حوزه برزک ‪، ۱۲۵‬قهرود ‪، ۳۰۰‬قمصر ‪،۲۵۰‬جهق ‪، ۲۲۰‬ورکان ‪۸۰‬مترمکعب گزارش شده است.

بر اثر وقوع سیل در شهرستان کاشان هشت نفر کشته، ‪۱۷‬نفر مجروح و یک نفر مفقود شده‌است.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 2682780


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 
 

Powered by WebGozar

JavaScript Codes JavaScript Codes
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

JavaScript Codes

etaliatmofid.blogsky.com

New Page 2
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی